Dúfam že sa vám táto stránka páči ak nie tak napíšťe do fóra čo by ju ešte mohlo vylepšiť
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Mimozemšťania, UFO Area51 a iné nadprirodzené javy jestvujú alebo nie. Keď si prezriete všetky rubriky tak uveríte.

 

Japonsko

Týdenní souhrn: Japonské tsunami spláchlo nervozitu na Středním východě

Ke krizi na Středním východě se přidala opět nervozita kolem zadlužených zemí v Evropě. ECB bude možná zvyšovat sazby již v dubnu. Makrodata z USA a Číny zklamala. Zemětřesení v Japonsku má dopady i na finanční trhy.

V uplynulém týdnu jsme byli svědky prohloubení pesimismu a poklesu na akciových trzích. Hned ze začátku týdne tlačily ceny akcií dolů ceny ropy rostoucí kvůli nepokojům na Středním Východě, přidaly se i negativní zprávy v podobě dalšího snížení ratingu Řecka doprovozeného negativním komentářem a výhledem agentury Moody’s, která snížení provedla.

Mírné zlepšení bylo vidět v úterý, kdy ceny ropy trochu klesly a Morgan Stanley dal na doporučení telekomunikační sektor. Nicméně to obavy, které předtím táhly trhy dolů nerozptýlilo, přidaly se stále častější zprávy o tom, že ECB možná sáhne ke zvyšování sazeb již v dubnu a růst výnosů na dluhopisech zadlužených evropských periferií, zejména Řecka a Portugalska.

Po zbytek týdne tak trhy klesaly, zejména poté, co se k výše zmíněným negativům přidala horší než očekávaná makrodata z USA a Číny.

Silné zpomalení vývozů i dovozů v Číně způsobilo, že místo očekávaného kladného salda zahraničního obchodu vykázala deficit. Spojené státy zase zklamaly na poli boje s nezaměstnaností, kde počet nových i stávajících žádostí o podporu překonal očekávání. K tomu Moody’s po Řecku snížil i rating Španělsku, což mimojiné pomohlo dolaru trochu získat pevnější půdu pod nohama vůči euru.

Poklesy na akciových trzích byly napříč sektory, ale bankovní tituly reagovaly na špatné zprávy nejrychleji. V úplném závěru týdne přišlo neštěstí v podobě zemětřesení a následné vlny tsunami, které i na finančních trzích způsobily reakci, v první řadě na akciích velkých pojišťoven.

I přes zvýšenou aktivitu na poli fúzí a akvizic(např. LVMH kupuje Bulgari, Iberdrola dává nabídku na výkup minoritních podílů v Iberdrola Renovables, Daimler chce převzít firmu Tognum aj.) je negativní sentiment na trhu silný, důvodů je pro to dost a investoři se vyhýbají dlouhodobým pozicím. Vývoj indexů v uplynulém týdnu je toho důkazem.